השקעת השנה בהוד השרון: רק 299,000 ₪ לקרקע פרטית לפני הפשרה

Share on linkedin
Share on google
Share on twitter

במרחק של כ-20 דקות נסיעה מתל אביב, בין שתי השכונות המבוקשות ביותר בהוד השרון, ממתינה למשקיעים קרקע אטרקטיבית שנמצאת על סף הפשרה. חברת א.ל.י בורשטיין מציעה מספר מוגבל של מגרשים לרכישה במתחם "נופי מגדיאל" החל מ– 299,000 ₪ בלבד

כבר לפני כשנה פורסם כי מספר חברות נדל"ן מובילות בישראל זיהו את פוטנציאל הרווח ורכשו מאות דונמים בהוד השרון מתוך כוונה להקים על הקרקע פרויקטי מגורים ומסחר. בדיוק כמו שהכרישים מסוגלים להריח טיפת דם ממרחק עצום, כך גם מובילי הנדל"ן מסוגלים להריח הזדמנות ולהבחין בקלות בין "הימור" ל"הבטחה". 

אז מה מפריד בין השקעה שהינה בגדר הימור להשקעה מובטחת? בסך הכול מדובר בשלושה מבחנים פשוטים– הלא הם שלושת מבחני המ"מים: מיקום, מצב ומחיר.

בראש ובראשונה מדובר במיקום של הקרקע, בדגש על הסמיכות שלה לשכונות מגורים מבוקשות, כשכבר בשלב הזה מתגלה בחלק ניכר מהמקרים שלא כל הנוצץ, זהב הוא. לאחר מכן יש לפשפש בציציות של ההצעה האטרקטיבית ולברר האם הקרקע ממוקמת ומשויכת לתוכנית עירונית (תכנית מתאר) ומעבר לכל זה, חשוב לבחון מהו הרווח הצפוי, כלומר מהי התשואה שממתינה למשקיעים בסוף הדרך, לאחר שהקרקע תופשר. 

מבחן מס' 1 – לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן

כבר במבחן הראשון ניתן לראות מדוע הקרקעות של "נופי מגדיאל", נחטפות במהירות: המתחם ממוקם בסמוך לשכונת המגורים "גיל עמל" ומול שכונת "מגדיאל" בהוד השרון. מן הסתם מדובר בסיפור שונה לחלוטין מהשקעה בקרקעות הממוקמות הרחק ממקומות ישוב באזורים לא מפותחים, שספק אם יפותחו בעתיד הנראה לעין. הקרבה לשכונות קיימות, מקלה בין השאר על החיבור לתשתיות הקיימות. 

מעבר לכך שהמגרשים המוצעים לרכישה במסגרת פרויקט "נופי מגדיאל" ממוקמים בסמיכות לשכונות המבוקשות ביותר בהוד השרון, הקרקעות ממוקמות בקרבה לעורקי תחבורה מרכזיים. הודות לכך, התושבים שיזכו לגור ב"נופי מגדיאל", ייהנו מאיכות חיים באווירה כפרית וירוקה, אך יוכלו להגיע תוך פחות מ-20 דקות לתל אביב.  

מבחן מס' 2 – תכנית הקרקע

דרך טובה נוספת להבחין בין קרקעות ששווה להשקיע בהן לבין קרקעות לא אטרקטיביות, היא לברר מהו סטטוס (מצב) הקרקע מבחינה מנהלית, יש לבדוק האם הקרקעות הן חלק מתכנית מתאר מסוימת. מובן שאם התשובה שלילית, ההמלצה הטובה ביותר היא פשוט לוותר על ההצעה ולחפש השקעה בטוחה יותר. אם התשובה חיובית, יש לברר באיזה שלב נמצאת התכנית. או במילים אחרות, אילו מכשולים היא כבר הצליחה לעבור עד כה ואילו אתגרים צפויים לקרקע בהמשך הדרך. 

במקרה הספציפי של "נופי מגדיאל", ניתן לראות שהקרקע מהווה חלק מתכנית המתאר לפיתוח אזורי מגורים בשרון (תכנית מס' 2050), תכנית רחבת היקף הכוללת בין השאר הקמה של 2,230 דירות חדשות, כ-10,000 דונם של מתחמי מסחר ותעסוקה, בית ספר מקיף וגנים עירוניים. 

לעניין לסטטוס התכנית, נציין כי נכון לכתיבת שורות אלה בתחילת מרץ 2021, התכנית עברה את הוועדה המקומית ובנוסף גם עברה את שלב ההתנגדויות בוועדה המחוזית. המשמעות היא שהשלב הבא, שנמצא כבר ממש מעבר לפינה, הוא הפשרת הקרקעות. 

מעוניינים להשקיע במתחם "נופי מגדיאל" הוד השרון? השאירו פרטים:

מבחן מס' 3 – כמה זה שווה לנו

מעבר לכל זה, חשוב כמובן להתייחס למידת הכדאיות של ההשקעה: מהי העלות הנדרשת ומהי התשואה הצפויה? נכון להיום ניתן לרכוש יחידת קרקע ב"נופי מגדיאל" תמורת החל מ- 299,000 ₪ בלבד. לפי הערכת שמאי בתקן 22, התקן הממשלתי להערכת שווי של קרקעות שאינן מאושרות לבנייה, שווי יחידת קרקע במתחם לאחר ההפשרה יעמוד על 1.13 מיליון ש”ח. בשפה פשוטה – תשואה של פי ארבעה ממחיר הקנייה (!!!). 

כך צפויה להיראות השכונה שתקום ( התמונה להמחשה בלבד)

ומה לגבי הדירות שיוקמו על הקרקעות לאחר שיופשרו? המחיר הממוצע של דירת ארבעה חדרים בהוד השרון עומד כיום על כ-2.6 מיליון שקלים. לנתון המבטיח הזה, ניתן להוסיף עובדה מעניינת נוספת – במערכת Yzer מבית Yad2, בוצעו בשנה החולפת כ-33,000 חיפושים ייחודיים של גולשים אחר דירות בשכונת מגדיאל. לאור זאת, מדובר בשכונה המבוקשת ביותר בהוד השרון. כיוון שהביקוש גבוה מההיצע, אין ספק שהשכונה שתקום ב"נופי מגדיאל", צפויה להיות הדבר החם הבא. 

במבחן התוצאה, הקרקעות הממוקמות במתחם "נופי מגדיאל", נמצאות בצמידות לשכונות מגורים קיימות בעלות ביקוש גבוה, המתאפיינות באווירה כפרית ירוקה ושלווה. הקרקעות הן חלק מתכנית הפיתוח העתידית של העיר הוד השרון ונמצאות בימים אלה בשלב האחרון לפני ההפשרה. מי שיקדים וירכוש קרקע במתחם "נופי מגדיאל" בשלב הזה, יוכל ליהנות מעליית ערך של עשרות אחוזים בשווי הקרקע וצפוי להרוויח תשואה של פי 4 על ההשקעה.

את כל התהליך שיעברו המשקיעים ילווה משרד עורכי דין המתמחה בתחום הנדל"ן, כשעד לרישום הערת אזהרה בטאבו, הכסף שלכם יימצא בנאמנות. לאחר מכן, הקרקע תהיה רשומה על שמכם בטאבו ויהיה זה רק עניין של זמן עד שתוכלו לקצור את פירות ההשקעה. 

מעוניינים להשקיע במתחם "נופי מגדיאל" הוד השרון? השאירו פרטים:

* הקרקע אינה זמינה לבנייה

שערי חליפין מט"ח

שווקים פיננסיים

הרשמה לניוזלטר

גלילה לראש העמוד